Breaking Bad

Breaking Bad, ilk bölümü 20 Ocak 2008 tarihinde yayınlanan bir yabancı dizidir. Vince Gilligan tarafından geliştiren dizi, yayında olduğu süre boyunca izlenme rekorları kırmıştır. ABD’de yapımı olan bu dizinin yayın dili ise İngilizce‘dir. Dizi toplam 5 sezon 62 bölüm sürmüştür. Breaking Bad dizisinin finali ise 29 Eylül 2013 tarihinde yapıldı. Gelin bu efsanevi diziye biraz daha ayrıntılı göz atalım.

Dizi Süresi Sezon Sayısı Bölüm Sayısı Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Dil
47 Dakika 5 62 20 Ocak 2008 29 Eylül 2013 İngilizce
Kanal

Breaking Bad dizisinin özeti:


Başrol oyuncusu 50 yaşında bir kimya öğretmeni Walter White olan Breaking Bad, bu öğretmenin hasta olduğunu öğrenmesini ve bir uyuşturucu madde yapma macerasını anlatıyor. Walter White işini başarıyla yapan bir öğretmendir. Fakat öğretmen maaşı yetmediği için başrolümüz araba yıkamacısı gibi çeşitli iş yerlerinde ek iş yaparak geçimini sağlamaya çalışıyor.

Walter White eski öğrencisi Jesse Pinkman aracılığıyla uyuşturucu işlerine karışıyor. Bir kimya öğretmeni olduğu için rahatlıkla uyuşturucu maddeleri hazırlayabilen Walter White, metamfetamin isimli ürünü ortaya çıkarıyor. Breaking Bad disizinde de Jesse Pinkman ile birlikte kimya öğretmeninin metamfetamin maddesinin satışını konu alıyor. Metamfetamin satışı yapmaya çalışan iki karakterimizin başına gelmeye kalmıyor. Jesse Pinkman eski bağlantılarını kullanmasına rağmen başlarından dertler hiç eksik olmuyor.

En başarılı televizyon dizilerinden kabul edilen Breaking Bad kısaca, Walter White’ın başından geçenleri ve ailesinin hayatının değişimini anlatıyor. İlk bölümünden itibaren şaşırarak izleyeceğiniz Breaking Bad dizisi, ilk yayınlanma tarihinden yıllar geçse bile hala izlenmeye devam ediyor.

Breaking Bad dizisinin oyuncuları:


Bir hata oluştu
Skyler White
Bir hata oluştu
Hank Schrader
Bir hata oluştu
Marie Schrader
Bir hata oluştu
Walter White Jr.
Bir hata oluştu
Saul Goodman
Bir hata oluştu
Mike Ehrmantraut
Bir hata oluştu
Gustavo Fring
Bir hata oluştu
Tuco Salamanca
Bir hata oluştu
Steven Gomez
Bir hata oluştu
Hector Salamanca
Bir hata oluştu
Gale Boetticher

Breaking Bad Dizisi Tanıtım Videosu:


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir