Şahsiyet

Başrolde Haluk Bilginer‘in olduğu Türk yapımı efsane bir diziyi tanımaya hazır mısınız? O zaman size dinlettiğimiz bu şarkıyı (Agah Makamı) kapatmayın ve yazıyı okumaya devam edin. Çünkü sizlere bağımlısı olacağınız bir diziyi yani Şahsiyet’i dizi şarkısı eşliğinde tanıtacağız.

Dizi Süresi Sezon Sayısı Bölüm Sayısı Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Dil
50-60 Dakika 1 12 17 Mart 2018 8 Haziran 2018 Türkçe

Muhteşem yapımların sahibi Ay Yapım tarafından gerçekleştirilen ve Onur Saylak tarafından yönetilen Şahsiyet dizisi projesi, Türk dizileri arasına en üst sıralardan giriş yaptı. Hakan Günday tarafından yazılan Şahsiyet, internet dizisi olmasına rağmen izlenme rekorları kırdı. Çok beğendiğimiz ve sizlere önerdiğimiz bu dizi neymiş, oyuncuları kimler ve kaç bölümden oluşuyor gelin biraz daha ayrıntılı göz atalım.

Şahsiyet dizisinin konusu:

Haluk Bilginer dizide 65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan bir karakteri canlandırıyor. Karakterimizin ismi Agah Beyoğlu. Karakterimiz, yıllardır İstanbul’da yaşayan oldukça beyefendi ve adaletli birisi. Fakat görev yaptığı dönemde bir şekilde kötü olayların yaşanmasına göz yumuyor ve sesini çıkartmıyor. İşte bu olaydan sonra vicdanı rahat etmeyen Agah Beyoğlu ilginç olaylar serisini başlatıyor. Dizi oyuncularından Cansu Dere ise Nevra karakteri olarak dizide yer alıyor. Nevra cinayet büro amirliğindeki tek kadın ve bu yüzden çok baskı altında. Görevini yapması engelleniyor ve Nevra istifa edecek duruma getiriliyor. Fakat Agah Beyoğlu bir gün Nevra ile tanışıyor ve bu tanışmadan sonra sizi aksiyona boğacak olaylar yaşanmaya başlanıyor.

Agah Beyoğlu bir gün kedisine mama vermeyi unuttuğu için doktora gidiyor. Doktor yaptığı testler sonucunda kendisinin Alzheimer hastası olduğunu ve yakın bir zamanda hiçbir şeyi hatırlamayacağını söylüyor. Agah Beyoğlu’na hemen tedavi olması gerektiğini belirten doktor, karakterimize ilginç bir fırsat vermiş oluyor. Agah Beyoğlu, madem Alzheimer olacağım ve tüm yaşadıklarımı unutacağım o zaman “seri katil” olayım fikrine kapılıyor. Dikkatinizi çekti değil mi? İşte karakterimiz dizide gerçekten de bu düşüncesini uygulamaya başlıyor. Peki ama Agah kimleri öldürüyor? Aklınızdaki tüm soruların cevaplarını dizide öğreneceksiniz. Agah Beyoğlu işlediği tüm cinayetlere çeşitli notlar bırakıyor. Dizide asıl dikkat çeken kısım ise bu notlarda sürekli polis Nevra isminin yer alması. Karakterimiz neden Nevra’ya not bırakıyor dersiniz?

Aksiyonu bol olayları asla bitmeyen, ajanıyla, kaçanıyla, uçanıyla, gazetecisiyle ve dramıyla hayran izleyenleri hayran bırakan Şahsiyet, 1 sezondan ve toplam 12 bölümden oluşuyor. Ay Yapım tarafından hazırlanan bu diziyi bir solukta izleyip bitireceksiniz. Dizi hakkındaki merakınızı biraz daha arttırmak için; hadi hemen dizinin oyuncularına göz atalım.

Şahsiyet dizisi oyuncuları:

Bir hata oluştu
Agah Beyoğlu
Haluk Bilginer
Bir hata oluştu
Nevra Elmas
Cansu Dere
Bir hata oluştu
Ateş Arbay
Metin Akdülger
Bir hata oluştu
Zuhal
Şebnem Bozoklu
Bir hata oluştu
Cemil
Hüseyin Avni Danyal
Bir hata oluştu
Tolga
Necip Memili
Bir hata oluştu
Nükhet
Şenay Gürler
Bir hata oluştu
Sefa
İbrahim Selim
Bir hata oluştu
Firuz
Fırat Topkorur
Bir hata oluştu
Deva
Recep Usta
Bir hata oluştu
Nesrin
Müjde Ar
Bir hata oluştu
Feza Yurtgil
Hümeyra

Şahsiyet dizisi tanıtım videosu:

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir