Netflix’in Yeni Çizgi Roman Projesi Prodigy Yakında Raflarda!

Millarworld ve Netflix’in yeni çizgi roman projesi Prodigy yakında raflarda olacak. Bu iki şirketin beraber ortaya koyduğu ikinci proje olan Prodigy, çalışmalarıyla ödül almış Rafael Albuquerque tarafından çizilecek. Batman ve American Vampire sayesinde ünlenen çizer, en başarılı çizgi roman yazarlarından biri olan Mark Millar ile çalışacak.

Mark Millar ile Netflix’in beraber çalıştığı ilk proje olan The Magic Order, geçtiğimiz haziran ayında piyasaya sürülmüştü ve kısa zamanda son 20 yıldaki en çok satan çizgi romanlar arasına girmişti. Edinilen bilgilere göre Prodigy 5 Aralık 2018’de okurlarla buluşacak.

Prodigy’nin Hikayesi

Prodigy, dünyanın en sıra dışı insanlarından biri olan Edison Crane’in maceralarını ele alacak. Dünyadaki en zeki insanlardan biri olan Crane, çok başarılı bir şirketin başında olsa da hayatından zevk alamamaktadır. Bunun için hükümetlere yardım etmekte ve görevden göreve koşmaktadır. Hem Nobel ödülüne sahip bir bilim adamı hem büyücü hem de olimpik atlet olan Crane, dünyanın gizemlerini çözmek için tüm hayatını riske etmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir