Better Call Saul

Better Call Saul, 8 Şubat 2015 tarihinde AMC kanalında yayın hayatına başlayan bir televizyon dizisidir.Dizinin 4.sezonu 6 Ağustos ta başlayacak.Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından oluşturulan dizi, unutulmayan efsane Breaking Bad’deki avukatın hayatını anlatmaktadır. Gelin bu diziye ayrıntılı göz atalım.

Dizi SüresiSezon SayısıBölüm SayısıBaşlama TarihiBitiş TarihiDil
45 Dakika4408 Şubat 2015Devam Ediyorİngilizce
Kanal

Breaking Bad dizisinde tanıştığımız Saul Goodman‘in hikayesi oldukça uzun ve heyecan verici. Aslında, genç avukatımız hiç kötü birisi olmak istememiş. Sadece, her ne kadar iyiyi yapmaya çalışsa da başarısız olmuş ve para kazanmak için kötü olan kolay yolları tercih etmiş. Elbette geçmişte yaşadığı mahalle ve arkadaşlarının da bu durumda etkisi var.

Better Call Saul dizisinin konusu:

Better Call Saul dizisi aslında bir avukatın nasıl işler yaptığını ve neler yaşadığını konu alıyor. Breaking Bad dizisinde gördüğünüz ünlü avukatımız Saul Goodman, kendi dizisinde James McGill ismini taşıyor. Mezun olduktan sonra bir hukuk şirketinde personel olarak çalışan James McGill, kimseden habersiz avukatlık sınavlarına giriyor ve sınavı kazanıyor. Daha sonra bulunduğu hukuk şirketinde çalışmak için şirketin yöneticisine başvuruyor. Şirketin yöneticisi her ne kadar James McGill’i avukat olarak şirkete kazandırmak istese de genç avukatımızın önüne bazı engeller çıkıyor.

James McGill avukatımızın bir de kardeşi var. Kardeşi personel olarak çalıştığı hukuk şirketinin kurucu ortaklarından. Fakat ilginç bir hastalığı olduğu için artık çalışamıyor. Diziyi izlerken avukat karakterimizin kardeşinin bu hastalığını keşfedecek ve oldukça şaşıracaksınız. Aslında James McGill’in başarısızlığının temel sebebi kardeşi de diyebiliriz.

Oldukça karmaşık hikayeleri konu alan Better Call Saul’un konusu kısaca böyle. Dizide bazı zamanlarda Breaking Bad dizisinden birkaç görüntü görüyorsunuz. Bu sayede eskileri hatırlayarak nostalji yapabilmeniz mümkün. Eğer her şey yolunda giderse final bölümünde avukatımız Breaking Bad’in karakterleri ile buluşabilir. Elbette bu bir tahmin. Bakalım ilerleyen sezonlarda neler olacak.

Better Call Saul dizisi oyuncuları:

Bir hata oluştu
James McGill
Bob Odenkirk
Bir hata oluştu
Mike Ehrmantraut
Jonathan Banks
Bir hata oluştu
Kim Wexler
Rhea Seehorn
Bir hata oluştu
Howard Hamlin
Patrick Fabian
Bir hata oluştu
Nacho Varga
Michael Mando
Bir hata oluştu
Chuck McGill
Michael McKean
Bir hata oluştu
Tuco Salamanca
Raymond Cruz
Bir hata oluştu
Betsy Kettleman
Julie Ann Emery
Bir hata oluştu
Krazy-8
Maximinio Arciniega
Bir hata oluştu
Memur Hoffman
Lane Garrison

Better Call Saul dizisi 4. sezon tanıtım videosu:

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir