Peaky Blinders

Thomas Shelby‘nin yönettiği çetenin yaşadığı olayları Peaky Blinders dizisinde bir nefeste izleyeceksiniz. Gelin bu diziye ayrıntılı göz atalım.

Dizi Süresi Sezon Sayısı Bölüm Sayısı Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Dil
60 Dakika 4 24 12 Eylül 2013 Devam Ediyor İngilizce
Kanal

Peaky Blinders dizisinin başarılı senaryosu Steven Knight tarafından yazıldı. BBC TWO kanalında 12 Eylül 2013 tarihinde yayına başlayan dizinin yapımcıları ortalama olarak her bölüme 60 dakika süre ayırıyor. Efsane dizinin ilk bölümü 2,42 milyon kişi tarafında izlendi. Tabii bu bilgi resmi kanala ait reyting sonuçlarından alındı. Dizinin ilk bölümü şu anda tüm dünyada 10 milyonlarca kez izlenmiş durumda.

Peaky Blinders dizisinin konusu:

Peaky Blinders, 1919 yılında Thomas Shelby’nin yönetiminde olan belalı bir çeteyi konu alıyor. Birinci Dünya Savaşı sona ermiş ve halk kendini iyileştirmeye başlamıştır. Bu sırada İngiltere’nin Birmingham şehrinde bir çete ortaya çıkar. Bu çete ile devletin çatışmaları şehirde yaşayan tüm halkı etkilemektedir. Çeteler başta bahis olmak üzere birçok farklı işten para kazanmaya çalışıyorlar. Bu yüzden şaşıracağınız hileler ve çete savaşları dizide sizleri bekliyor olacak.  Çete birbirinden pis işlere el atıyor ve para kazanmak için aklınıza gelebilecek her şeyi yapıyorlar. Peaky Blinders çetesinden tüm halk korkarken şehre yeni atanan bir müfettiş bu durumu çözmeye başlıyor. Thomas Shelby yönetiminde olan çetenin yaptığı hatalar Birmingham çetesinin sonu mu olacak dersiniz?

Peaky Blinders dizisinin kostüm tasarımları ve müzikleri oldukça başarılı. Diziyi izlerken kendinizi kaptıracaksınız ve gerçekten de Peaky Blinders çetesinin içine sızmış gibi hissedeceksiniz. Bu arada dizide yer alan çetenin gerçek hayatta da olduğunu ve bu çetenin hikayelerinin diziye uyarlandığını da söylemeden geçmeyelim.

Peaky Blinders dizisinin oyuncuları:

Bir hata oluştu
Tommy Shelby
Cillian Murphy
Bir hata oluştu
Arthur Shelby
Paul Anderson
Bir hata oluştu
Polly Gray
Helen Mccrory
Bir hata oluştu
Ada Shelby
Sophie Rundle
Bir hata oluştu
Charlie Strong
Ned Dennehy
Bir hata oluştu
John Shelby
Joe Cole
Bir hata oluştu
Michael Gray
Finn Cole
Bir hata oluştu
Finn Shelby
Harry Kirton
Bir hata oluştu
Lizzie Starke
Natasha O’Keeffe
Bir hata oluştu
Grace Burgess
Annabelle Wallis
Bir hata oluştu
Chester Campbell
Sam Neill
Bir hata oluştu
Linda Shelby
Kate Phillips
Bir hata oluştu
Alfie Solomons
Tom Hardy
Bir hata oluştu
Luca Changretta
Adrien Brody

Peaky Blinders dizisini tanıtım videosu:

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir