La Casa De Papel

Büyük bir soyguna hazır mısınız? İzlediğiniz diğer tüm soygun filmlerini ve dizilerini unutun. Çünkü La Casa De Papel dizisi ile birlikte tarihin en büyük soygununa tanıklık edeceksiniz. Bu heyecana hazırsanız başlıyoruz..

Dizi SüresiSezon SayısıBölüm SayısıBaşlama TarihiBitiş TarihiDil
50 Dakika2192 Mayıs 2017Devam Ediyorİspanyolca
Kanal

La Casa De Papel, İspanya’da yayın yapan Antena 3 kanalı için hazırlanmış olan bir TV dizisidir. Netflix ile birlikte ülkemize gelen La Casa De Papel, normalde birinci sezon 9 bölüm ikinci sezon 6 bölüm olmak üzere toplamda 15 bölüm olarak yayına sunuldu. Fakat dizi Netflix platformunda biraz farklı yayınlandı. Netflix, La Casa De Papel dizisini birinci sezon 13 ve ikinci sezon 6 bölüm olmak üzere yeniden biçimlendirdi. Bu sayede dizinin bölümleri daha standart bir hale getirildi.

La Casa De Papel dizisinin özeti:

Dizide adını sıklıkla duyacağınız Profesör isimli bir karakter, İspanya Darphanesi’ni soymaya karar verir. Bu soygun için yıllardır plan yapan karakterimiz, polisin atacağı her adımı ve planda gelişecek her olumsuz durumu tahmin etmeye çalışıyor. Yıllarca bu soygun üzerinde çalışan Profesör, kendi soygun ekibini topluyor ve tarihin en zekice planını uygulamaya koyuyor. Bu plan eğer işe yararsa dünyanın en büyük soygunu gerçekleşmiş olacak. Fakat plan başarılı olmazsa, Profesör ve ekibi normal bir soyguncu olarak tozlu raflarda yer alacak. Profesör ise tüm İspanya halkını etkilemek ve kimseye zarar vermeden soygun yapmak istiyor. Yani o para için değil idealleri için soygun yapıyor.

Yıllarca planlanan soygunun gerçekleştirilmesi için 8 kişilik bir ekip kuruluyor. Bu ekibi 5 ay boyunca eğitime sokan ana karakterimiz Profesör, her şeyi düşündüğünü sanarak soygun planını devreye sokuyor. Ama Profesör’ün gözden kaçırdığı ufak ayrıntılar var. Başta ufak olan bu ayrıntılar ilerleyen bölümlerde büyük bir sorun haline gelecek.

İlk bölümü 2 Mayıs 2017 tarihinde ve son bölümü de  23 Kasım 2017 tarihinde yayınlanmış olan La Casa De Papel, size nefessiz izleyeceğiniz bir soygun hikayesi vadediyor. Profesör ve ekibinin çalmayı planladığı para miktarı ise dudak uçuklatıyor. Bu miktarı size söylemiyoruz çünkü bu miktarı diziyi izleyerek öğrenmelisiniz.O bella, ciao! bella, ciao! bella, ciao, ciao, ciao!

La Casa De Papel dizisinin oyuncuları:

Bir hata oluştu
Tokyo
Úrsula Corberó
Bir hata oluştu
Raquel Murillo
Itziar Ituño
Bir hata oluştu
Profesör
Álvaro Morte
Bir hata oluştu
Berlin
Pedro Alonso
Bir hata oluştu
Nairobi
Alba Flores
Bir hata oluştu
Moskova
Paco Tous
Bir hata oluştu
Denver
Jaime Lorente
Bir hata oluştu
Rio
Miguel Herrán
Bir hata oluştu
Helsinki
Darko Peric
Bir hata oluştu
Arturo Román
Enrique Arce
Bir hata oluştu
Alison Parker
María Pedraza
Bir hata oluştu
Mercedes
Anna Gras
Bir hata oluştu
Ángel
Fernando Soto
Bir hata oluştu
Coronel Prieto
Juan Fernández
Bir hata oluştu
Mónica Gaztambide
Esther Acebo

La Casa De Papel dizisini 3. sezon tanıtım videosu:

 

 

 

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir