Altered Carbon

Netflix’in en büyük bütçesine sahip olan yapımı Altered Carbon, Laeta Kalogridis tarafından hazırlanıyor. Dizi henüz bu sene yayın hayatına başladı ve 1. sezonu ile büyük bir ilgi çekti. Dizinin başrollerinde Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda ve Renee Elise  gibi isimler yer alıyor. Dizinin konusu ise bir hayli ilginç. Gelin bu diziye ayrıntılı göz atalım.

Dizi Süresi Sezon Sayısı Bölüm Sayısı Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Dil
50 Dakika 1 10 2 Şubat 2018 Devam Ediyor İngilizce
Kanal

Altered Carbon dizisinin konusu:

Altered Carbon, insan zihninin başka bir insan zihnine aktarıldığı bir dönemde geçiyor. Geliştirilen bir teknolojiyle birlikte insan zihni istenilen yıldan sonra tekrar canlandırılabiliyor. Bu durumdan faydalanan yetkililer bir cinayet olayı için Takeshi Kovacs‘i yeniden canlandırıyorlar. Ölümünden yaklaşık olarak 250 yıl sonra tekrar ortaya çıkan Takeshi Kovacs karakterimiz kendisini ilginç olayların içerisinde buluyor. Altered Carbon, büyük bir sanayiciye yardım etmek üzere tekrar canlandırıldığını öğreniyor ve macera başlıyor.

Takeshi Kovacs, zihinlerin aktarıldığı döneme karşı çıkan ve bu dönemi protesto etmek için yapılan isyana katılmış bir kişidir. Karakterimiz de zaten bu isyan sırasında ölüyor. Yeni dünyada zihinler istenildiği gibi saklandığı için Takeshi Kovacs’in 250 yıl sonra tekrar canlandırılması gündeme geliyor. Bu olayı gündeme getiren ise Laurens Bancroft isimli ünlü bir sanayici. Laurens Bancroft kendi cinayetini çözmesi için Takeshi Kovacs’i kullanmak istiyor. Kısacası Altered Carbon dizisinin konusu böyle.

Altered Carbon dizisinin oyuncu kadrosu:

Bir hata oluştu
Takeshi Kovacs
Joel Kinnaman
Bir hata oluştu
Laurens Bancroft
James Purefoy
Bir hata oluştu
Kristin Ortega
Martha Higareda
Bir hata oluştu
Poe
Chris Conner
Bir hata oluştu
Reileen Kawahara
Dichen Lachman
Bir hata oluştu
Vernon Elliot
Ato Essandoh
Bir hata oluştu
Miriam Bancroft
Kristin Lehman
Bir hata oluştu
Mr. Leung
Trieu Tran
Bir hata oluştu
Quellcrist Falconer
Renée Elise Goldsberry

Altered Carbon dizisinin tanıtım videosu:

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir