Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Yabancı Gerilim Dizisi

Ülkemizde yabancı diziler oldukça fazla izleniyor. Özellikle genç kitlenin hedefi olan yabancı dizilerde istediğiniz her tarzda içeriğe ulaşabilmeniz mümkün. Bu yüzden sizlere faydalı olması açısından bazı listeler hazırlıyoruz. Bu listemizde gerilim seven kişilerin mutlaka izlemesi gereken 10 yabancı diziyi sıraladık. İyi seyirler.

1) True Detective

True Detective dizisi oldukça ilginç bir konuya sahip. HBO kanalında yayınlanan dizinin konusu Louisiana eyaletinde geçiyor. Bu eyaletin polis bürosunda çalışan iki dedektif birçok insanı öldüren bir seri katilin peşine düşüyorlar. Dedektiflerimiz Rust Cohle ve Martin Hart bu seri katili yakalamaya çalışırken istemeden de olsa birçok maceraya da giriş yapıyorlar. Yaklaşık 17 yıl geçmesine rağmen seri katili yakalayamayan ikili, tam polislikten emekli olduk derken yeni gizemli olayların içerisine tekrar dahil oluyorlar. True Detective Hem polisiye hem gizem sevenler için oldukça güzel bir dizi olabilir.

2) Dexter

Dexter dizisi, Miami Metro Polis Departmanı’nda çalışan Dexter Morgan isimli karakterin başından geçen olayları konu alıyor. Dexter, pois bürosunda kan analizcisi olarak çalışmaktadır. Özel hayatı kimse tarafından bilinmeyen Dexter’ın çok ilginç bir hobisi vardır. İş hayatının dışında seri katil olarak çalışan Dexter, izleyenleri her bölümde şaşırtmayı başarıyor. Dexter elbette belirli kurallar çerçevesinde seri katillik yapıyor. İlk olarak asla yakalanmayacak, masum insanları öldürmeyecek ve kesin suçluları öldürecektir. İlginç bir hikaye Dexter dizisinde sizleri bekliyor olacak.

3) Dark

Netflix’in tarafından desteklenen Dark, son dönemlerde oldukça popüler olan diziler arasında yer alıyor. Dizinin konusu Winden isimli Alman kasabasında geçiyor. Bu mahallede tüm komşular birbiri ile iyi geçinirken bir anda Erik isimli bir genç mahalleden kayboluyor. Kaybolan genç uzun süreler boyunca bulunamıyor ve mahallede esrarengiz olaylar yaşanmaya başlanıyor. Gerilim dizileri arasında oldukça güzel bir yere sahip olan Dark dizisini izlerken sürekli tedirgin olacaksınız. Acaba Erik’i kim kaçırdı dersiniz?

4) Stranger Things

Stranger Things dizisi Will isimli bir gencin aniden ortadan kaybolmasıyla başlar. Ortadan kaybolan genci aramak için herkes büyük çaba sarfetmektedir. Ama yapılan tüm çalışmalara rağmen genç bulunamamıştır. Will’i arama çalışmaları devam ederken aniden ortaya çıkan bir kız tüm gidişatı değiştirir. Yıllar önce kaybolan kızın geri gelmesi herkesi şaşırtır ve Will’in bulunabilmesi için umut oluşturur. Fakat kızın ortaya çıkması işleri kolaylaştırmak yerine iyice karıştıracaktır. Acaba Will’i kim neden kaçırdı dersiniz?

5) Ozark

Gerilim ve biraz da suç içeren dizileri sevenler için diğer bir önerimiz ise Ozark dizisi. Ozark’ın dizi karakterlerinden Marty ve Bruce oldukça sıradan gözüken Finansal bir şirketin sahipleridirler. Danışmanlık hizmeti vererek birçok şirketi batmaktan kurtaran Marty ve Bruce ikilisi , kimsenin beklemediği işlere bulaşırlar. Kendi danışmanlık şirketlerinin arkasında büyük suçluların ve uyuşturucu tacirlerinin paralarını aklayan ikili, başlarını büyük derde sokarlar. Kötü insanlarda arası bozulan Marty ailesini de alarak Ozarks kasabasına kaçar. İşte çoğu olay da bu andan itibaren başlar.

6) Hannibal

Dizinin baş karakterlerinden birisi olan Hannibal Lecter  oldukça başarılı bir psikiyatristtir. Dr. Hannibal Lecter kendi başına oldukça başarılı işler yaparken karşısına Will Graham çıkıyor. Will Graham’ın suçlu yakalama yetenekleri oldukça meşhurdur. Dr. Hannibal Lecter ile Will Graham birlikte çalışmaya başlarlar ve işler bir süre iyi gider. fakat Hannibal Lecter hakkında ortaya çıkan bazı konular aralarının bozulmasına neden olur. İşte bu andan sonra gerilim dolu sahneler sizleri bekliyor olacak.

7) American Horror Story

2011 yılında geçen öyküm tüylerinizi diken diken edecek. Harmon ailesi restore edilmiş bir konak alarak buraya yerleşirler. Karşılarına kısa bir süre sonra eski ev sahipleri Langdon çıkar. Bu andan itibaren zaten karmaşık olan aile arası olaylar iyice karmaşık hale gelir. Her sezon farklı bir hikayenin anlatıldığı American Horror Story bu tarz dizi sevenlerin oldukça hoşuna gidecektir.

8) The Purge

Film olarak oldukça sevine Arınma Gecesi, bir süre önce dizi haline getirildi ve sevenlerinin karşısına çıkartıldı. Yılda bir gece tüm suçların serbest olduğu bir yer düşünün. 12 saat boyunca istenilen her suçu yapmak serbest. Ama bu gece boyunca kendinizi korumak zorundasınız. Güvenlik görevlileri çalışmayacak bu yüzden evinizi korumak zorundasınız. Oldukça acımasız sahneleri olan ve oldukça aksiyonlu olan bu diziyi izlerken siz de gerileceksiniz.

9) The Originals

The Originals dizisindeki tüm olayları Klaus Mikaelson ve ailesinin New Orleans’a dönmesiyle başlıyor. Klaus Mikaelson şehrin yönetimini eline almaya çalışmaktadır. Vampirler arasından olan büyük bir güç mücadelesi başlayacaktır. Bu tarz bir dizi arayanlar The Originals’ı izleyebilir.

10) The Walking Dead

The Walking Dead tüm zamanların en çok izlenen yabancı diziler sıralamasında oldukça üst sıralarda yer alıyor. Dizisinin tüm bölümlerinden insanlar ile zombiler arasındaki mücadele yer alıyor. Bir zombi saldırısından sonra ayakta kalan insanlar zombi ordusuna karşı savunma yapmak zorundadırlar. Sadece kafalarından etkisiz hale gelen bu zombiler diğer insanları da ısırarak zombi yapabiliyorlar. Oldukça heyecanlı ve gerilimli olan bu diziyi izlerken keyif alacaksınız.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir