Bir Solukta Bitireceğiniz Tek Sezonluk Diziler

Bu seferki listemiz “ben uzun dizi izleyemem yeni sezonları bekleyemem” diyen okuyucularımız için geliyor. Şu sıcak yaz aylarında evinizde klimanızla birlikte keyifle seyredeceğiniz 13 mini diziyi sizler için sıraladık.İyi seyirler.

1) Sons of Liberty

Sons of Liberty, Bostondaki Amerikan Devrimi olaylarını, Devrim Savaşının başlangıcını ve Amerika Birleşik Devletleri Bağımsızlık Bildirgesi’nin hazırlanması ve imzalanmasıyla sonuçlanan İkinci Kıta Kongresinin müzakerelerini dramatize eden bir mini dizi. Başrollerini Ben Barnes, Marton Csokas ve Ryan Eggold ın paylaştığı dizi 3 bölümden oluşmakta.

2) Camelot

Camelot, Kral Arthur efsanesini anlatan bir mini dizi. Kral Uther’in ölümüyle kaosa sürüklenen İngiltere’nin tek umudu deneyimsiz ve genç bir kral olan Arthur. Arthur dostları Merlin, Kay, Leontes ve Guinevere ile birlikte insanların barış içinde yaşayabileceği yeni ve daha iyi bir İngiltere inşa etmeye çalışıyor. Başrollerinde Jamie Campbell Bower, Joseph Fiennes ve Eva Green nin yer aldığı dizi 10 bölümden oluşmakta.

3) Deception

Cameron Black ünlü bir illüzyonist.Birçok şehirde gerçekleştirdiği inanılmaz gösterilerle Amerikanın en bilinen illüzyonisti olmuş.Hiçbir şey Cameron Black için imkansız değildir kafasıyla yaşayan Cameron, Las Vegas’ta başlayan gösterisini New York ta sonlandırır. Sonlandırır sonlandırmasına da orada karşılaştığı bir kadın tüm hayatını değiştirir. Başrollerini Jack Cutmore-Scott ve Ilfenesh Hadera nın yer aldığı dizi 13 bölüm sürdü.

4) The Night Of

Khan bir gün ansızın cinayetle suçlanır.İşin kötü tarafı ise bu cinayeti işleme olasılığı en yüksek olan zanlı kendisi.Tüm ipuçları Khan’ı gösterdiği için kahramanımız işin içinden çıkabileceği ümidini hızla yitirir ve kaçma, kalma, suçu üstlenme, inkar etme gibi pek çok varsayımın arasında bocalar.Bu sırada olayları araştıran dedektif Box son derece sakin ve profesyonelce hareket eder.Avukat Jack Stone ilk başta nasıl bir olayın içinde yer aldığının farkına varmaz.Son derece savruk, öz güveni tavan yapmış biri.Fakat ilerleyen süreçte ciddiyetin farkına varır ve kendinden beklenmeyecek şekilde zekice ve hünerli davranmaya başlar. Başrollerinde Riz Ahmed, John Turturro ve Bill Camp ı izlediğimiz dizi 8 bölümden oluşmakta.

5) Braindead

Belgesel film yapımcısı Laurel Healy, bir sonraki filmine fon sağlamak için kardeşi Demokrat Senatör Luke Healy nin yanında bir işe girmeyi kabul eder. Bununla birlikte, uzaylı böceklerin Kongre üyeleri de dahil olmak üzere birçok insanın beynini kısmen değiştirdiği bir komplo ile karşılaşır. Başrollerini Mary Elizabeth Winstead ve Danny Pino nun paylaştığı dizi 13 bölümden oluşmakta.

6) Inhumans

İnsanlardan saklı olarak yaşayan Inhumanslar Black Bolt’un kardeşi Maximus’un Black Bolt a ihanet edip Inhumansların krallığı olan Attilan a kral olmak istemiştir. Medusanın kardeşi Crystal ve onun evcil köpeği Lockjaw sayesinde Maximus’un elinden kurtulmayı başaran Black Bolt ve ekibi tek kurtuluş yolu olan insanların arasına girmiştir. İnsanlarla iletişimde zorluk yaşayan Inhumanslar Attilan’a dönüp krallığı Maximustan geri almaya çalışacaklar. Başrollerini Anson Mount, Serinda Swan ve Iwan Rheon’un üstlendiği Inhumans 8 bölüm olarak yayınlandı.

7) Sharp Objects

Alkolizmden muzdarip ve yakın zamanda kendi kendine zarar verdikten sonra bir psikiyatri hastanesinden taburcu edilen suç muhabiri Camille Preaker, iki genç kızın cinayetlerini araştırmak için memleketi olan Wind Gap’a döner. Büyüdüğü eve geri geldikten sonra, bir kez daha Camille’i kişisel sorunlarıyla yüzleşmeye zorlayan annesi Adora’nın göz hapsinde buluyor. Amy Adams’ın başrolü üstlendiği dizi 8 bölümden oluşmakta.

8) The Defenders

Iron Fist, Luke Cage, Daredevil ve Jessica Jones New York’u suçtan arındırmak için kendi mahallerinde birbilerinden ayrı olarak suçla savaşmaktadırlar büyük çapta suçu azaltmayı başarsalarda bir sorunda takılırlar… The Hand. The Hand örgütü çok kalabalık ve güçlü bir örgüt. Uzun süredir The Hand örgütü ile ayrı ayrı başa çıkmaya çalışan kanunsuz kahramanlar bu sorunu çözemeyince güçlerini birleştirirler. Başrollerinde Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter ve Finn Jones’un yer aldığı The Defenders 8 bölüm olarak yayınlandı.

9) Gracepoint

Emmett Carver ve Ellie Miller adlı iki dedektifin küçük bir kıyı kasabasında bir çocuğun cinayetini araştırdığı dizi İngilterede yayınlanan Broadchurch adlı dizinin uyarlaması. Başrollerinde David Tennant ve Anna Gun’ı izlediğimiz dizi 10 bölümden oluşmakta.

10) Constantine

Bir iblis avcısı ve büyü ustası olan John Constantine, masumları “Yükselen Karanlık” yüzünden dünyamıza sürekli olarak yaklaşan doğaüstü tehditlerden korurken, geçmiş günahlarıyla mücadele etmekte. Başrolde Matt Ryan’ı izlediğimiz dizi 13 bölümden oluşmakta

11-) Safe

Bir çocuk cerrahı ve iki genç kızın dul babası olan, İngiliz Tom Delaney bir yıl önce karısını kanserden kaybettiği için kızlarıyla bağlantı kurmakta zorlanmakta. 16 yaşındaki kızı Jenny’nin kaybolmasıyla Tom, çılgınca onu aramaya başlar ve bir sırlar ağını ortaya çıkarır. Başrolde Michael C. Hall’ı izlediğimiz dizi 8 bölümden oluşmakta.

12-) 11.22.63

Kısa süre önce boşanmış bir İngilizce öğretmeni olan Jake Epping zamanda geri giderek John F. Kennedy suikastını önlemek istemekte. Şüpheden kaçınmak için yeni bir hayat sürdürürken, suikastlere yol açan insanlar ve olaylar hakkında gizlice bilgi toplamanın bir yolunu aramakta. Başrolde James Franco’yu izlediğimiz dizi 8 bölümden oluşmakta.

13) Chernobly

Nisan 1986 Sovyetler Birliğinde bir nükleer santral patlaması meydana geldi. Bu felakete neden olanlar kadar olay yerine ilk müdahaleyi yapan itfaiyecilerin, gönüllülerin ve Reactor 4 altında kritik bir tünel kazmakla görevli madenci ekiplerinin çabaları da anlatılıyor. Başrollerde Jared Harris, Stellan Skarsgard ve Emily Watson’ı izlediğimiz dizi 5 bölümden oluşmakta.