Aşk 101 (Love 101)

Netflix’in Nisan ayında yayınladığı ve kısa sürede en çok izlenen diziler arasında giren Aşk 101, eğlenceli senaryosu ve başarılı oyuncularıyla güzel bir gençlik dizisi oldu. Gelin bu diziyi biraz daha ayrıntılı tanıyalım.

24 Nisan 2020 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi, toplamda ilk sezonda 8 bölümden oluşuyor. Ortalama olarak 35-40 dakika uzunluğunda olan bölümler oldukça keyifli geçiyor. Aşk 101, hayattan dışlanmış ve kötü bir geçmişi olan 4 kişilik bir arkadaş grubunun hikayesini konu alıyor. Dizi lise gençliğini anlatıyor ve oldukça da ilginç bir senaryoya sahip.

Dizi Süresi Sezon Sayısı Bölüm Sayısı Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Dil
40 Dakika 1 8 24 Nisan 2020 Türkçe
Kanal

 

Aşk 101 (Love 101) dizisinin özeti:


İstanbul’da bir lisede okuyan 4 kişilik arkadaş grubu, okulun en istenmeyen kişileri arasında yer alıyorlar. Müdür dahil okulda hiç kimse bu öğrencileri istemiyor ve okuldan atılmaları için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Fakat her oylamada bir şekilde kurtulan bu gençler, son yapılan oylamada Burcu öğretmenin oyunu alarak okulda kalma hakkı kazanıyor. Fakat oyu veren öğretmenin tayininin çıkmasıyla işler değişiyor. Sevilmez bir tipte olan müdürümüz, öğretmen gider gitmez bu gençleri okuldan atmayı planlıyor. Sizce okuldan atılacaklar mı?

Her biri farklı bir özelliğe sahip olan bu karakterler tayini çıkan öğretmenin, İstanbul’da kalması için herhangi birine aşık olması gerektiğine inanıyorlar. İşte plan tam olarak bu. Burcu öğretmeni okulda tutabilmek için gruplarına okulun en çalışkan kızını da alıyorlar ve işler oldukça eğlenceli bir hale bürünüyor. Birkaç farklı kriteri gözden geçiren karakterler, okula yeni gelen basketbol koçunu hedef seçiyorlar. Fakat işler hiç düşündükleri gibi gitmiyor. Daha fazla detay vererek seyir keyfinizi bozmuyor ve hemen dizinin oyuncularına geçiyoruz.

Aşk 101 (Love 101) dizisinin oyuncuları:


Bir hata oluştu
Kerem
Kubilay Aka
Bir hata oluştu
Eda
Alina Boz
Bir hata oluştu
Sinan
Mert Yazıcıoğlu
Bir hata oluştu
Burcu
Pınar Deniz
Bir hata oluştu
Kemal
Kaan Urgancıoğlu
Bir hata oluştu
Osman
Selahattin Paşalı
Bir hata oluştu
Işık
İpek Filiz Yazıcı
Bir hata oluştu
Necdet
Müfit Kayacan

 

Aşk 101 (Love 101) Dizisi Tanıtım Videosu: